01. P6030208

Před bez mála necelým měsícem spatřila světlo světa LIDL FOOD CHALLENGE, v pořadí druhá letní kuchařská výzva řetězce LIDL. Byla a ještě do zítřka včetně je určena všem odvážným blogerům, pro něž je vaření vášní a na výzvu vytvořit originální letní dezert neodpoví jinak než JDU DO TOHO! Přestože mé dosavadní recepty mají k pečení a sladkému obecně daleko, svoji účast nezmeškám. Jak se sladké potěšení přesně dle pravidel soutěže povedlo, můžete posoudit sami.

Na tvarohový koláč s ovocem budete potřebovat následující ingredience: 100 g vanilkových sušenek Tastino Petit Beurre, 90 g FinCarré čokolády na vaření, 70 g másla, špetku skořice, 1 balení vanilkového cukru, 2 vejce, 90 g cukru krystal, 250 g mascarpone, 100 g řeckého jogurtu, 120 g měkkého tvarohu (ne vaničku), citronovou kůru z půlky citronu a nakonec jahody, borůvky a maliny.

02. P6030069

1Předehřejeme troubu na 180°C, horkovzdušnou na 160°C. V pánvičce rozpustíme máslo, vsypeme na jemno rozmixované sušenky a důkladně promícháme. Připravíme si kulatou formu s odnímatelným dnem o průměru 20 cm a vyložíme ji pečicím papírem. Sušenky rovnoměrně upěchujeme na dno formičky a dáme na 15 minut péci.

2Ponecháme korpus pozornosti trouby a zaměříme se na polevu. V hladkou hmotu metličkou smícháme cukr, vejce, mascarpone, řecký jogurt, tvaroh, vanilkový cukr a citrónovou kůru. Jakmile uplyne čtvrthodinka, hotové těsto nalijeme na korpus. Zároveň si dáme stranou 30 g čokolády, tj. 3 obdélníčky z tabulky. Mj. zde chválím, čokoláda FinCarré má jednotlivé kousky z tabulky již odvážené, paráda! Ty pak ponoříme do těstem zalité formičky, jednu vedle druhé.

3Opět přichází na řadu trouba, tentokrát si v ní koláč pohoví přibližných 25 minut. Píšu přibližných, protože každá trouba je jiná a pečení může trvat i déle. Během pečení také troubu pokud možno neotvírejte, cheescaky to nemají příliš v lásce. Jakmile čas uběhne, necháme koláč vychladnout do pokojové teploty a v mezičase si připravíme čokoládu na polevu. Nad horkou vodní lázní rozpustíme 60 g čokolády, tj. 6 obdélníčků. Tou pak přelijeme povrch již vychladlého koláče, stačí tenká vrstva. Když je dílo hotovo, je na řadě ovoce. Dle chuti a naší fantazie poskládáme do rozteklé čokolády střídavě maliny, borůvky a jahody. Necháme vychladnout v ledničce alespoň tři hodiny, ideálně přes noc. Dobrou chuť!

MALÝ TIP NA ZÁVĚR. V kroku druhém můžete čokoládové kousky nahradit ovocem. Více ovoce a méně čokolády dělá malé zázraky, to mi věřte.

03. P6030082 04. P6030096frame

photos by me © bohemiansymphony.net 2015