IMG_8523 ořez, doostřeno

Druhou víkendovou sobotu měsíce července, cestou na výstavu Marilyn konanou v Jízdárně Pražského hradu, jsme si zašli na oběd do budovy bývalého Federálního shromáždění. Zde profesionální obsluha v čistě nekuřáckém prostředí servíruje jen pravé české hovězí, plzeňské z tanku a navrch přidá úsměv na tváři.

Náš výběr z jídelního lístku nebyl snadný. Předkrmy, pečeně, dušené, rožněné ryby, steaky grilované na dřevěném uhlí…  Ale začněme hezky popořadě – pozorností od kuchaře – chleba s máslem a ředkvičkami. Jak jednoduché a přitom jak dobré. :-)

IMG_8514 doostřeno

Ředkvičky zmizly natošup a zastoupil je předkrm, jeden z nejlahodnějších, jaké jsem kdy jedla. Carpaccio aneb jemné plátky z malého ořechu hovězí kýty, sýr Gran Moravia, slunečnicový olej a rukola. S pečivem dokonalost sama. Tak dobré hovězí jsem snad ještě nikdy nejedla. Jestliže jsem se zde nedávno rozplývala nad bruschettou s uzeným lososem, kterou bych mohla jíst pořád, to jsem ještě nepoznala chuť zdejšího carpaccia.

IMG_8516 doostřeno

A následoval zlatý hřeb oběda – dokonalý a křehoučký prime rib aneb stařený vysoký roštěnec pečený v celku. Porce pro dva, tak akorát, podávaná s hranolky, trochou omáčky a špenátkem dušeným na másle. Jak jsme byli poučeni, proces pečení rozhodně není jednoduchý – pro jeho servírování k nedělnímu obědu byste si museli vyhradit v podstatě celou sobotu.

IMG_8518 doostřenoIMG_8519 doostřeno

Nebyl by to dokonalý oběd bez dezertu. Volba padla na čokoládový dort se špetkou chilli a arašídovou zmrzlinou. Z nedávné cesty po Toskánsku jsem ozkoušela řadu zmrzlin, ale arašídová snad nikde v nabídce nebyla. Tudíž, volba byla jasná, moc dobrá a taky zajímavá. Studené arašídy na jazyku, které chladí jemně štiplavou chuť chilli, k tomu čokoláda – dokonalá tečka sobotního oběda. :-)

IMG_8520 doostřeno

 

photos by me © bohemiansymphony.net 2013