01. DSC_4440

Minimum času a skvělá chuť, toť poznávací znamení dnešního receptu. Co budete na dvě porce potřebovat? Špagety, 100 g smetany ke šlehání, 120 g krájených rajčat z plechovky, tři až čtyři plátky sušené šunky nakrájené na nudličky (Schwarzwaldské či Prosciutta cruda, jak je libo), mořskou sůl, parmazán, (mini)mozzarellu a čerstvou bazalku.

Minimum of time and delicious taste. That is the right recipe made just for you. What will you need for two servings? Spaghetti, 100 g of whipping cream, half of canned tomatoes – chopped (e.g. 120 g), three or four slices of Schwarzwald ham or Prosciuto crudo, sea salt, Parmesan cheese, some mozzarella cheese and fresh basil.

02. DSC_4433

1A jdeme na to! Smetanu společně s rajčátky vlijte do rozpálené pánve, promíchejte, osolte a nechte zhoustnout. Stačí na mírném plameni přibližně pět minut. Pokud toužíte po omáčce skutečně bohaté, neváhejte přidat smetany i rajčat víc.

And we are ready to start! Throw in a pan the tomatoes and the cream. Season with salt, than stir everything and cook until it thickens, which may take about five minutes.

2Nyní se ke slovu dostávají špagety, které si v mezičase dopřávaly horkou lázeň Vašeho prostorného hrnce. Uvařené al dente je rovnou přidejte do pánve a s omáčkou důkladně promíchejte.

Now, your pasta should be ready and cooked al dente so pust it right into the sauce and allow it to warm.

3Teď už stačí jen přidat šunku a mozzarellu. Dejte jim jen krátký čas. Mozzarella si musí zachovat svou pevnou konzistenci a neroztékat se. I šunce stačí jen krátký kontakt s horkem Vaší pánve. ;-) Nyní servírujte, s bazalkou i parmazánem podávejte a chutnat si dejte!

Now it´s just about the ham and mozzarella – let them warm just right. It should not have its original solid consistency, but at the same time, it should not melt uncontrollably. Even the ham needs just a short time in a pan. Now it´s time to serve it, just garnish with basil and Parmesan chees. Enjoy!

03. DSC_4447

PS.: Jistě jste si všimli, že blog za posledních pár dní doznal několika změn. Tou nejzásadnější, a z mé strany určitě dlouho očekávanou, je možnost vkládat komentáře. Teprve ode dneška ji berte jako změnu konečnou – ano, chtělo to vychytat několik much. ;-) Další novinku jste již také jistě zaznamenali – ikonkám Fb a Tw přibyli další sourozenci. Tím prvním je Pinterest – i zde mě můžete nějaký ten pátek najít. Tím druhým je ikonka emailu. ;-) Toť vše. Snad se Vám změny líbí. A abych nezapomněla – za nepravidelné příspěvky posledních týdnů Vám dlužím velkou omluvu. Od teď se vše vrací do již zaběhnutých kolejí a můžete se tak opět těšit na nové příspěvky každých pět dní. Možná i dřív, to nikdy nemůžu vyloučit, ale určitě ne později. ;-) Přeji Vám úspěšný a pohodový týden! Vaše Jana.

PS: You’ve surely noticed that the blog has undergone a few changes. The most important – and for me the most anticipated one – is the option of adding comments. So from this time onwards, take it as a final change. Yes, of course, it could do with some debugging.  The next innovation, which you’ve also probably noticed, is that Fb and Tw icons got a pair of “siblings”. The first one is Pinterest – yes, even there it is possible to find me. The second one is the email icon. That’s all. I hope you’ll like the changes. Not to forget – I owe you a big apology for irregularity of the blog entries in the recent weeks. From now on everything is back where it used to be and you can look forward to some new articles every five days. Maybe even sooner, I can’t rule that out but definitely not later. I hope you have a successful and calm week! Yours Jana

 

photos by me © bohemiansymphony.net 2014