1. DSC_4139

Já vím, zase ty krevety! Ale co na plat, když jsou tak dobré! Aneb jednoduché a lahodné špagety s krevetami zvládne během chvilky každý. ;-) Připravte si chuťové pohárky, chystá se hostina hodna krále. Co budete potřebovat na dvě porce? Špagety (nebo tagliatelle), oloupané středně velké krevety (šest až sedm kousků pro jednoho, já použila již předvařené), cuketu nakrájenou na čtvrtky, smetanu ke šlehání, bílé víno (nebo ještě lépe Martini), česnek nakrájený na plátky, čerstvou bazalku, přepůlená cherry rajčátka, olivový olej, mořskou sůl a čerstvě mletý pepř.

I know – the prawns again! But I can’t help it, they are just so good! Or in other words, simple but delicious spaghetti with prawns which everyone can cook anytime! ;-) Get your taste buds ready for a feast fit for a king. What will you need for two servings? Spaghetti (or tagliatelle), peeled medium-sized prawns (six to seven pieces per person, I used ready-cooked ones), zucchini cut into quarters , whipping cream, white wine (or even better Martini ), sliced ​​garlic, fresh basil, halved cherry tomatoes, olive oil, sea salt and freshly grounded pepper.

2. DSC_1905

1Zatímco si špagety budou dopřávat horkou koupel vašeho prostorného hrnce, orestujte na oleji plátky česneku. Přidejte k nim krevety a cuketu a nechte chvíli smažit se. Podlijte vínem – stačí půl hrníčku, byť větší množství nebude na škodu a nechte jej správně po anglicku vypařit.

While the spaghetti is enjoying their boiling bath in one of your spacious pots, sauté the garlic in oil. Add the prawns and zucchini and leave them frying. Pour in the wine – just half of a cup is enough but a bit more won’t do any harm.

2Postupně přidávejte smetanu, stačí trocha, aby špagety byly tak akorát mazlavé a zároveň se vyvarovaly koupele číslo dvě. Osolte a opepřete. Pokud máte po ruce šafrán, šup tam s ním. Těstoviny, právě na čas hotové a uvařené al dente, vložte do omáčky a nechte prohřát.

Let it evaporate and gradually pour in the cream, but only a little of it. We want to make spaghetti just a sort of sticky while avoiding the second bath at the same time. Season it to taste with salt and pepper. If you happen to have some saffron handy, just throw it in. Now, your pasta should be ready and cooked al dente so put it right into the sauce and allow it to warm.

3Posledním účastníkem na hostině jsou rajčátka. Přidejte je až ke konci, ať se stihnou prohřát se zbytkem osazenstva, ale ať si cestou na talíř stále zachovají pevnou konzistenci. Ozdobte lístky bazalky a podávejte. Dobrou chuť!

So, what’s next? This fabulous feast won’t be complete without the tomatoes.  It is best to add them at the very end of the cooking.  You want them to get warmed from the rest of the meal but also to keep their consistency. Garnish this masterpiece with basil leaves and serve it. Enjoy!

2. DSC_4140

 

photos by me © bohemiansymphony.net 2013