DSC_6675

Špagety aglio olio e peperoncino, to je zatraceně jednoduchý a zatraceně dobrý recept, který zabere minimum času. Je až tak jednoduchý, že jsem dlouho váhala s jeho uveřejněním. Navíc jejich recept najdete snad na každém rohu a v každé italské kuchařce. ;-) Časem jsem ale změnila názor a řekla jsem si, proč bych i já nemohla přispět svojí troškou do mlýna?! ;-)

Spaghetti aglio olio e peperoncino, it is really simple and really good recipe which anyone can cook anytime. I would go as far as to say that the easiest recipe you won´t find. Yes, you can find it almost in every cookbook and almost on every “web“  corner. But why shouldn´t you find it here, too? ;-)

Co budete na dvě porce potřebovat? Samozřejmě špagety, dále hrst petrželky, olivový olej, mořskou sůl, alespoň tři větší stroužky nakrájeného česneku, jednu velkou čerstvou chilli papričku nakrájenou na plátky a zbavenou semen (podle velikosti jich můžete použít víc) a nakonec nepostradatelný parmazán.

What is needed for two servings? Spaghetti of course, a handful of parsley, olive oil, sea salt, at least three large chopped garlic cloves, one sliced red chilli pepper without the seeds (or more if you wish) and finally unexpendable Parmesan cheese.

2. DSC_1988 doostřeno

1A začneme. Špagety uvařte v osolené vodě dle návodu a mezitím na pánvi rozpalte olivový olej – samozřejmě ten extra virgin. Rozhodně jím nešetřete, ne náhodou je totožné slůvko i v názvu této skvělé delikatesy. Přisypte česnek, chilli papričku a chvíli dozlatova restujte. Přidejte většinu petrželky, zamíchejte a opět chvíli restujte.

So, let´s start! Cook spaghetti by the instructions and meanwhile, heat the oil in a pan – certainly the extra virgine one. Remember, the more the better – it´s spaghetti aglio olio after all! :-)  Throw in the garlic, chilli pepper and fry it for a while. A moment after, add almost the all parsley, mix it and fry it again.

2Jakmile budou špagety hotové, šup s nimi na pánev. Společně s nimi ať na pánev skape i trochu vody. Ostatně lžíci dvě můžete do pánve přilít již s předstihem. ;-) Zbylou petrželku přidejte, vše krásně promíchejte, trochu parmazánu přisypte a opět míchejte. Nyní už stačí jen naservírovat a posypané parmazánem podávat. Dobrou chuť! ;-)

Than add the finished spaghetti together with a little water which you took from just boiled spaghetti. Add the rest of the parsley, season with salt and stir everything together. Pour some Parmesan cheese and mix it again. The last thing to do is to sprinkle the spaghetti with Parmesan cheese once again. Now, enjoy your meal!

DSC_6672

 

photos by Mr. JPB ©bohemiansymphony.net 2013