potrefená husa holešovice (1) doostřeno

Cestou z pražských Holešovic do zoo se naskytla  příležitost vyzkoušet jednu z nejznámějších tradičních českých restaurací. Prostředí příjemné, personál příjemný. A co jídlo? Z jídelního lístku nám na stole přistála rybí polévka z kapra se zeleninou a krutonky, dále hovězí svíčková na kořeněné zelenině, zjemnělá smetanou, s brusinkovou marmeládou a vláčným karlovarským knedlíkem, a také bramborové gnocchi s kuřecím masem v gorgonzolové omáčce, s listovým špenátem a smetanou.

Symbolickému hodnocení bezkonkurenčně kralovala rybí polévka. Zcela určitě ji můžu zařadit do své top5. Jen škoda, že není součástí stálého menu. Tu mít na stálém jídelním lístku, všechny ostatní restaurace v okolí pro mě neexistují.

potrefená husa holešovice (2) doostřeno

Následovala skvělá svíčková. Kořeněná omáčka tak akorát zjemnělá smetanou, hovězí plátky měkounké jako dort, skvělá brusinková marmeláda (takovou  znám jen od maminky) a bezkonkurenční výborné české knedlíky. Byla to sice jiná svíčková, než na jakou jsem zvyklá, ale velmi snadno své zvyky v tomto případě změním.

potrefená husa holešovice (3) doostřeno

Naproti tomu bramborové gnocchi s kuřecím  masem a se špenátem v gorgonzolovo-smetanové omáčce se superlativů nedočkají. Výborné gnocchi a kuřecí maso doplnil nevýrazný špenát a smetanová, gorgonzoly prostá omáčka. I tak musím své hodnocení mírnit – téměř stejnojmenné jídlo (musím vyzdvihnout to „téměř“) mám vypiplané do puntíku, dokonce ve dvou variantách. Ale o tom snad někdy příště, až Vám je představím v některých ze svých nových receptů.

potrefená husa holešovice (4) doostřeno

 

 photos by me © bohemiansymphony.net 2013