12345678

Renesanční zámeček Tratzberg se nachází pouhých 12 km od našeho dočasného domova Pertisau. Své místo na programu původně neměl. Nahradil německý Neuschwanstein a to z jednoho prostého důvodu. Tím důvodem byly dvě úmorné hodiny jízdy autem tam a dvě hodiny úmorné jízdy autem zpět, které by nás bezesporu čekaly. Tratzberg se tak stal vítanou alternativou, byť Neuschwanstein byl v našich očích i nadále krásnější a pro návštěvu zajímavější.

Samotný Tratzberg nenabídl nic, co bychom v Čechách už neznali. I zde zámeček skrýval krásné síně, dřevěné stropy, malovaný rodokmen a bohatě vybavenou zbrojnici. Jen zahrady zde chyběly. Protože se však jedná o bývalou pevnost postavenou na strategicky vyvýšeném místě, nechyběla zde hustá zeleň v podobě jehličnanů i listnáčů.

Poté, co Tratzberg již neměl co nabídnout, se vracíme do Pertisau. Měli jsme v úmyslu pronajmout si lodičku, projet se po Achensee a nakonec si zajít na večeři. Počasí se nám však rozhodlo plány zhatit a tak poprvé za naši dovolenou se dostal ke slovu hustý liják. A ten nám dovolil už jen tu večeři. :-)

 

photos by me © bohemiansymphony.net 2013