01. AAA_9909_H

Pokud nedáte dopustit na povznášející chuť plodů moře, je dnešní recept určen právě Vám. Aneb penne, slávky a sušená rajčata, to je skvělý recept na italskou pohodu. Co budete na dvě porce potřebovat? Penne, hrst uvařených a vyloupaných slávek nebo srdcovek nebo zaděnek, hrst sušených a okapaných rajčat, olivový olej, mořskou sůl, pepř, hladkou mouku, čerstvě vymačkanou citronovou šťávu, kolečka citronu,hrst nakrájené bazalky a jednu snítku bazalky na ozdobení.

If you can’t do without uplifting taste of the sea food, the today’s recipe is just for you. Or in other words, penne, mussels and dried tomatoes, that is a wonderful recipe for cool Italian mood. What will you need for two servings? Penne, a handful of shelled and boiled mussels or hard-shell clams, a handful of dried and drained tomatoes, olive oil, sea salt, pepper, flour, lemon, a handful of chopped basil and one twig of basil for decoration.

02. DSC_8391

1A můžeme začít, jednodušší už to snad ani být nemůže. Slávky  obalte v osolené a opepřené mouce a následně opečte dozlatova na rozpáleném olivovém oleji. Přidejte v mezičase uvařené penne, pěkně al dente, tj. na skus. Připojte pokrájená sušená rajčata a bazalku, zamíchejte. Na závěr přilijte lžíci dvě čerstvě vymačkané citronové šťávy a opět promíchejte. To je vše! Stačí ozdobit plátkem citronu, snítkou bazalky a nechat si chutnat!

And let’s begin, it can hardly be easier. Coat the mussels in salted and peppered flour and then fry them until brown on heated olive oil. Add in-the-meantime al dente cooked penne, which you can test by a bite. Also add chopped dried tomatoes and basil and just stir it together. That’s all! Now just decorate it with a slice of lemon and a twig of basil. Enjoy your meal!

03. AAA_9902_H

photos by me © bohemiansymphony.net 2014