Příjemné posezení na letní zahrádce, ochotná obsluha a výborná kuchyně pravidelně zpestřená o speciální menu, pro měsíc červen o menu mořské. Toť pizzerie a restaurace, kterou najdete v blízkosti metra Pankrác. Vždy se tam ráda vrátím, přinejmenším na výbornou domácí mátovou limonádu. A čím potěšili mé chuťové buňky tentokrát? Pozorností od kuchaře to začalo. Neboli výborným studeným brambůrkem s dijonskou hořčicí a majonézou a telecím kouskem s petrželkou. Stačilo jedno sousto a jednohubka byla pryč. Měkounké masíčko a ochucená brambůrka nastartovali chutě. Skutečná dobrota.

la casata 01 doostřeno

A přejděme k předkrmu. Bruschetta se zauzeným lososem, ricottou, kapary a citrónem byla skvělá volba. Delikatesa, chuťové orgie, tohle bych mohla jíst pořád. Lososa lahodné chuti, kterým kuchař k mé výsostné libosti nešetřil, doplnily velké kapary. Kam se na ně hrabou jejich mini verze.

la casata 02 doostřeno

Co přinesl hlavní chod? Špagety se slávkami a krevetami, konfitovaným česnekem a chilli, nebo-li jedna z nabízených mořských specialit. Zde budu v hodnocení střídmější, neboť mírnému zklamání jsem se nevyhnula. Na pohled krásné, na chuť suché. Ale nechci křivdit kuchaři, to ani náhodou. Chyba jest zdá se na mé straně, stačilo si vybrat ze stálého menu špagety po rybářku – přidané drcené tomaty šťavnatější chuť jistily.

la casata 03 doostřeno

Jako sladká tečka následovaly výborné čerstvé jahody s krémem z mascarpone a mátovým pestem, opět vybrané ze speciálního menu. Mátová limonáda nemohla chybět.

la casata 05 doostřenola casata 04 doostřeno

 

photos by me © bohemiansymphony.net 2013